Açık Tip Yüksek Basınçlı Nemlendirme Üniteleri

OTHP Serisi

Günümüzde kullanılan soğutma ve nemlendirme sistemleri, özellikle havaya veya yere direkt olarak su püskürtülmesi veya sulu bir ortamdan havanın fan yardımıyla geçirilmesi ile çalışmaktadır. Bunun yanı sıra santrifüj tipi nemlendiriciler de kullanılmaktadır. Santrifüj tipi nemlendiricilerin kullanılması durumunda soğuk hava depolarında var olan sistemlerin kapasite açısından yetersiz kalması, sistemlerin pahalı sistemler olması ve merkezi soğuk oda otomasyonuna bağlanamaması ayrıca merkezi olarak izlenememesi gibi sorunlar bulunmaktadır.

Soğuk depolarda nemlendime ünitesi olarak kullanılan bu ürün, nemlendirilecek ortamda bulunan iç ünite ve yüksek basınçlı pompa istasyonu dış ünitesinden oluşmaktadır. Dış ünite, suyu yüksek basınç pompasında 80 bar basınçlandırarak iç üniteye göndermektedir. Buradaki nozzle ağında 5 μm boyutuna kadar parçalanan su soğuk sis halinde odaya iletilir. Dış ünitedeki elektronik kontrol paneli, ortamdaki nem sensörü, iç ünite nem kontrol paneli sayesinde rezistans, pompa istasyonu, solenoid valf ve elektrik motoru gibi ekipmanları bir otomasyon sistemi eşliğinde kontrol etmektedir. Dış üniteye birden fazla iç ünite bağlanmasıyla büyük soğuk depolar bağımsız olarak merkezi bir biçimde kontrol edilebilmektedir. Özellikle çoklu depo sistemleri için geliştirilen bu sistem merkezi bir kontrol paneli ile soğuk depolar için geliştirilmiş özel bir yazılım vasıtasıyla her soğuk depoyu birbirinden bağımsız olarak kontrol edebilmektedir.

 

Sisleme hattı, nozzle bağlantıları, diğer bağlantı parçaları, nozzle gövdelerinin her biri paslanmazdır. Technowell soğuk oda sistemlerinde press bağlantı elemanları kullanılmaktadır. SS316 paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş press bağlantılar güvenilir ve uzun ömürlü bağlantı olanağı vermesinin yanında aşırı soğuk ya da aşırı sıcak dalgalanmalarda, boru ağında ve bağlantı noktalarından ayrılma olasılığını ortadan kaldırır. İç ünite dış ünite arasındaki bağlantılar 200 bar basınca dayanıklı hidrolik hortumlarla sağlanmaktadır. Bağlantı son derece kolay ve rakorlu bağlantı olup, her iç ünite bağımsız olarak istenildiğinde bağlantısı sökülerek diğer bir depo için kullanılabilir.

Technowell yüksek basınçlı soğuk depo nemlendirme sistemleri, deneyimli ve uzman mühendislerin geliştirdiği teknikle elde edilen ve nemin, soğuk oda içerisinde yayılmasını sağlayan verimli bir sistemdir. Kullanılan özel rezistanslı kablolar, boruların ve nozzle bağlantılarının içerisindeki suyun donmasını önler. Oda içine yerleştirilecek cihaz kapasiteleri, soğuk oda büyüklüğüne ve ürün cinsine göre projelendirilip kullanıma hazır, paket ürünler olarak tasarlanmaktadır.

SOSYAL MEDYA

İLETİŞİM FORMU

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres
  Şerifali Mh. Türker Cd.
  No: 51 34775 Ümraniye
  İstanbul / TÜRKİYE
 • Telefon Numarası
  +90 (216) 466 20 06
 • Fax Numarası
  +90 (216) 313 43 13
 • e-Posta
  technowell@technowell.com.tr