Elektronik parça üretim tesisleri/ Data Merkezleri

Elektronik devrelerin en önemli problemlerinden biri oksitlenmedir. Ve bu problem ortamdaki nem nedeniyle oluşur. Elektronik cihazlar, baskılı devre kartları, elektrostatik deşarja karşı çok hassastır. Doğru nem seviyeleri elektrostatik deşarj ( ESD ) yoluyla oluşan hasarı önlemek için son derece önemlidir.

Elektrostatik deşarj (ESD), birbirinden farklı iki nesne arasındaki bünyelerindeki statik elektriğin ani akışıdır. emas nedeniyle şarj olmuş iki elektrik şarjlı nesne arasındaki ani elektrik akışıdır. Bu deşarj sırasında çok nadir de olsa kıvılcım görülmekle birlikte , çoğu kez bu oluşmaz. Ancak fark edilmeden de olsa bu sırada elektronik devreler ciddi hasar görebilir.
Ortamdaki bağıl nemi %50 civarında tutmak statik elektrik oluşumunu engeller. Bu oran çok düştüğünde ise statik elektrik yeniden problem olarak karşımıza çıkmaktadır. 
Elektronik üretim alanlarında nem kontrolü üretkenliğin artması ve hatasız parça üretimi için çok önemli bir konu olarak iklimlendirme mühendislerinin karşılarına çıkmaktadır. SOSYAL MEDYA

İLETİŞİM FORMU

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres
  Şerifali Mh. Türker Cd.
  No: 51 34775 Ümraniye
  İstanbul / TÜRKİYE
 • Telefon Numarası
  +90 (216) 466 20 06
 • Fax Numarası
  +90 (216) 313 43 13
 • e-Posta
  technowell@technowell.com.tr