Hava Soğutma Isı Değiştiriciler

Isı değiştiricilerde , soğutulacak akışkanın yoğuşmasını sağlayan olay ortamdan emilen dış havanın kondenser yüzeyinden geçişi esnasında ısı çekmesidir.

Dış hava sıcaklığının artması, özellikle yaz aylarında oluşan aşırı sıcaklar, kondenzasyon sıcaklığının (yoğuşma) yükselmesine neden olur ve klima sistemi tümü ile verimsiz çalışır. Böyle durumlarda zaman zaman kondenser yüzeylerine hortumla su tutularak geçici çözümler aranır. Ancak bu çözümler, iş gücü gerektiren ve kalıcı çözüm olmayan yöntemler olup; hem etkili ve sürekli değildir hem de daha sonra Lamel yüzeylerinde kireçlenmeler meydana getirdiğinden verimsizlik daha da artar.

Klima sistemlerinin projelendirilmesinde, o bölge için kabul edilen şartlar göz önünde bulundurulmasına rağmen, çoğu zaman seçilen dış sıcaklık ve kondenzasyon değerleri, uygulamada karşılaşılan değerlerin altında kalabilmektedir.

Fog sistemi hem bu tür problem yaşayan tesislerde akılcı ve etkili bir çözüm olarak uygulanmakta, hem de hesaplanan yüksek dış sıcaklıklarda dahi dış sıcaklığı 5-15 °C düşürerek kondenzasyon sıcaklığının düşmesini ve kompresörün daha az enerji tüketmesini sağlamaktadır.SOSYAL MEDYA

İLETİŞİM FORMU

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres
  Şerifali Mh. Türker Cd.
  No: 51 34775 Ümraniye
  İstanbul / TÜRKİYE
 • Telefon Numarası
  +90 (216) 466 20 06
 • Fax Numarası
  +90 (216) 313 43 13
 • e-Posta
  technowell@technowell.com.tr