İlaç Üretim Tesisleri

İyi dizayn edilmeyen havalandırma sistemleri istenen performansı sağlayamamaktadır. Ürünün kalitesinde, hastalıklara etkisinde veya stabilitesinde olumsuzluğa yol açmaması için ortam havasının temizliğinin, sıcaklığının ve neminin yeterli şartlarda olması gerekmektedir. Ancak iyi bir dizayn ile ortam havasındaki kirlilik belirli sınırlarda tutulabilmektedir.

Havalandırma sisteminin dizaynı sırasında hangi üretim proseslerinin bu alanlarda yapılacağı ve hangi proseslerin ortam havasından bulaşma riski içerdiği ya da sıcaklık, nem veya partikülden olumsuz şekilde etkilenebileceği, ürünün/ürünlerin bileşenlerinin nem tutma(higroskopik) özellikleri, ortamda çalışan işilerin sayısı ve bu kişilerin taze hava ihtiyacının, sıcaklık ve nem gibi konfor şartlarının ne şekilde karşılanacağı, ürünün kalitesi, hastalığa etkisi veya stabilitesini etkileyen ortam havası kritik göstergelerinin (sıcaklık, nem, partikül sayısı, hava akış yönü vb) neler olabileceği büyük önem taşımaktadır. Neme duyarlı ürünlerde bağıl nemin %30-50 aralığında olması genellikle yeterli görülmektedir. TS 3419’da ilaç üretim alanlarının bağıl neminin %30-40 aralığında olması istenmektedir.

Technowell mühendislik yalnızca nemlendirme prosesinde değil, kapsamlı ilaç üretim tesisleri konusunda partner firmalarına proje ve danışmanlık hizmeti  vermekte, proje kapsamında nem alma cihazlarının tedariği konusunda da hizmet sunmaktadır.

Technowell Mühendislik tarafından geliştirilen nemlendirme ve evaporatif soğutma sistemleri ilaç üretim tesislerinin hassas nem ve sıcaklık kontrolü için dengeli ve yüksek standartlarda bir çözüm sunmaktadır. Özellikle nem kontrolü konusunda sürekli ve kalıcı bir sistem kurmak ve bunu uzun yıllar sürdürebilmek büyük önem taşımaktadır. Ürettiğimiz ve temsilciliğini yaptığımız ürünler İlaç üretim tesislerinin kalite onay belgelerinin alınmasında yüksek teknik standartları
nedeniyle büyük kolaylık sağlamaktadır.SOSYAL MEDYA

İLETİŞİM FORMU

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres
  Şerifali Mh. Türker Cd.
  No: 51 34775 Ümraniye
  İstanbul / TÜRKİYE
 • Telefon Numarası
  +90 (216) 466 20 06
 • Fax Numarası
  +90 (216) 313 43 13
 • e-Posta
  technowell@technowell.com.tr