MCM Engineering

Cengiz Yaylalı
İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi ve Makina Mühendisi
Yönetim Kurulu Başkanı / CEO

MCM Engineering


MCM Engineering bünyesinde 3 şirket ve 6 ana markayı bulundurmaktadır ve bunların her biri ayrı bir faaliyet kolunda çalışmaktadır. Toplamda 100 den fazla çalışanı , 1.500 m2 istanbul Head Office ve 5.000 m2 kapalı alanı olan Tekirdağ-Marmara Erğelisi’ndeki fabrikası, 450 m2 Antalya Show-room ve bölge müdürlüğü ile hizmet vermektedir.

Halen 50 den fazla ülkede proje yürüten , kendi bünyesinde halen 40 mühendisin çalıştığı, Ar-ge merkezinde sürekli inovasyon ve arge çalışmaları yürüten mühendislik personeliyle dünyanın çok farklı bölgelerinde projeler yürütmektedir. Kullandığı ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) sistemi ile bütün iş süreçlerini izleyen ve raporlayan geniş bir altyapıya sahiptir.

Toplamda 15 milyon m2 den fazla sera alanında iklimlendirme projesi , 1,5 milyon m2 den fazla ticari-endüstriyel alanda mekanik ya da elektromekanik taahhüt yapmış olan firmamız, yine iklimlendirme alanında ürettiği yüzlerce ürün ile dünyanın farklı bölgelerindeki distribütörlerine ve son kullanıcılara ulaşmaktadır.

11 personelden oluşan supervizör/devreye alma mühendis-teknik ekibiyle yalnızca proje tamamlanması sırasında değil, sistem kullanımı sırasında da servis ve periyodik bakım hizmetlerini kendi ekipleri ya da dünyadaki diğer yetkili servisleri ile sürekli izlemekte ve kontrol etmektedir.

MCM Engineering