Endüstriyel Uygulamalar

Uygulamalar

2018 г.

Çınar Mekanik

Klima Santrali, Yüksek Basınçlı Nemlendirme Ünitesi
CMS Jant fabrikasında, jant boyama alanında, ürün üzerinde kusursuz bir şekilde tutulması için ortamı iklimlendiren, klima santrali içerisinde yüksek basınçlı nemlendirme sistemi kullanılmıştır. Sistem oransal kontrol ile çalışıp, ihtiyaç halinde nemlendirme kapasitesinin arttırılması ve azaltılmasını hedefleyerek enerji ve su tasarrufu sağlanmaktadır.
2019 г.

Sanko Tekstil

İnşai Tip Klima Santrali, Yüksek Basınçlı Nemlendirme Ünitesi
Bursa-İnegöl’de bulunan, Sanko Holding’e ait ISKO Denim fabrikası üretim alanında pamuk ipliğinin kopmadan işlenebilmesi için belirli bir nem oranı sağlanmaktadır. Bu ortamı iklimlendiren klima santrali alanın büyüklüğünden dolayı 125.000 m³/h debiye sahip olup, bu santrallerdeki nemlendirme işlemini yüksek basınçlı sistemlerimiz ile çözülmüştür.
2019 г.

Teknotek Soğutma

Ultrasonik Nemlendirme Üniteleri
Mersin Silifke’de bulunan soğuk depolarda ultrasonik nemlendirme cihazı kullanılmaktadır. Buradaki amaç soğuk depo cihazı çalışırken depo içerisindeki nemin yoğuşturularak azaltılmasından kaynaklı olarak elmalardaki firenin azaltılmasıdır. Ultrasonik nemlendirme cihazı ile depodaki nem dengesi sağlanarak depolanan elmadaki fire oranı azaltılmış ve ürün muhafaza ömrü uzatılmıştır.
2019 г.

Termofan

Klima Santrali, Yüksek Basınçlı Nemlendirme Ünitesi
JTI İran tütün üretim tesisinde, ortamı iklimlendiren klima santrali içerisinde yüksek basınçlı nemlendirme sistemi kullanılmıştır. Sistem oransal kontrol ile çalışıp ihtiyaç halinde nemlendirme kapasitesinin arttırılması ve azaltılması hedefleyerek enerji ve su tasarrufu sağlanmaktadır.
2019 г.

Tezel

Evaporatif Petekli Nemlendirme Ünitesi
Esenyurt’ta bulunan üretim fabrikası için, ortamı iklimlendiren klima santralinde petekli nemlendirme kullanılmaktadır. Böylece hem evaporatif soğutma hem de nemlendirme işlemi aynı anda sağlanmaktadır. Bu ünite ile soğutma bataryasının kapasitesi azaltarak, yatırım maliyetlerini düşürülmüştür.
2020 г.

ETS Mühendislik

Ticari Tip Nem Alma Cihazı
Ankara, Çankaya’da bulunan TRT merkezindeki eski evrakların, video kasetlerinin saklandığı, +4°C ve 12°C sıcaklıklarında iki soğuk depoda, doğru şartlarda saklanma için ortamdaki yüksek nemin azaltılması işleminde ticari tip nem alma cihazımız kullanılmaktadır.
2020 г.

Kalfasan

Endüstriyel Evaporatif Soğutucu
Diyarbakır’daki fabrikada çalışanların bulunduğu üretim alanında sıcaklıklar 40°C’ye kadar ulaşmaktadır. Buradaki sıcaklıkları düşürmek için kuru ve sıcak iklimlerde çok yüksek verimle çalışan evaporatif soğutma sistemleri tercih edilmektedir. İçeriye hem taze hava sağlanmakta hem de ortam havası nemlendirilerek soğutulmaktadır. Büyük hacimleri soğutmak için kullanılabilecek en az enerji tüketen cihazımız ile çözüm sağlanmıştır.